Lidzbark Warmiński

W Lidzbarku Warmińskim nasza firma istnieje od 2001 roku. Od czasu wejścia na Państwa rynek lokalny, byliśmy jedyną firmą dostarczającą Internet z łączy o dużej przepustowości POLPAK 2Mb/s, kiedy to nasza konkurencja rozprowadzała i dzieliła domowy Internet SDI 128kbps (niezgodnie z regulaminem usługi SDI ;).

Szybko zdobyliśmy rynek lidzbarski doprowadzając Internet do szkół i innych instytucji oraz do klientów indywidualnych. Pozwoliło nam to podwoić prędkość łączy do 4Mbps.

W następnych latach polepszaliśmy jakość usług Internetu oraz obsługi Abonentów. Wprowadzony został najniższy na rynku lokalnym abonament za Internet od 30zł utrzymany do dziś. Ponownie podnieśliśmy prędkość łączy do 100Mbps (technologia ATM), w tym czasie konkurencja lokalna dzieliła łącza DSL 4-8Mbps. Dawało to nam przewagę w jakości dostarczanych usług.

W 2013 roku jako pierwsi i do tej pory jedyni podłączyliśmy Lidzbark Warmiński do największego w Polsce węzła wymiany ruchu internetowego PLIX (obecnie Equinix) łączem 1Gbps. Równocześnie wprowadziliśmy nową usługę dla naszych abonentów, telewizję IPTV. W następnych latach, by zapewnić odporność na awarie, miasto zostało połączone dwoma łączami 2x1Gbps odrębnymi trasami od dwóch niezależnych operatorów, by zminimalizować wystąpienie awarii globalnej u jednego operatora. Podłączone zostały następne węzły wymiany ruchu takie jak KIX, EPIX , EPIX-POLMIX, ORANGE.

Poniżej linki do list uczestników w węzłach wymiany ruchu:

EPIX , ORANGE , PLIX

Systematycznie podłączaliśmy się do Internetu Światowego bezpośrednimi portami 10Gbps do takich operatorów jak GTT oraz RETN , dzięki temu uzyskujemy najkrótsze trasy połączeń do serwisów zagranicznych oraz niskie opóźnienia tak ważne dla naszych abonentów „graczy”.

Obecnie nasza firma doprowadza Internet do Lidzbarka Warmińskiego łączem o przepustowości 2x10Gbps. Tak jak i łącza również odbieranie sygnału jest realizowane redundantnie (podwójne przełącznik, podwójne routery BGP, podwójne serwery do podziału pasma), zasilane z podwójnych zasilaczy podłączonych do niezależnych siłowni oraz UPS, co umożliwia podtrzymanie zasilania bez uruchamiania agregatu prądotwórczego na kilkanaście godzin bezprzerwowej pracy przy zaniku zasilania.

Dzięki profesjonalnemu podejściu do świadczenia usług zyskujemy pozytywne opinie w powiększającym się gronie zadowolonych klientów. A nowo podłączeni klienci dziwią się, że niższa prędkość Internetu działa szybciej niż wyższa prędkość na „papierze” u naszej konkurencji.

Naszym klientom do budynków dostarczamy sygnał drogą światłowodową, a do mieszkań kablem miedzianym pozwalającym osiągnąć przepustowość 1Gbs do klienta oraz 1Gbps od klienta. Wszędzie tam gdzie odległość prowadzonych łączy przekracza możliwości osiągnięcia w technologii miedzianej standardu sieci 1Gbps, sygnał dostarczamy światłowodem w technologii FTTH – (Fiber to the home). Pozostali abonenci (gdzie brakuje kabla lub nakład inwestycji nie pozwala na doprowadzenie światłowodu), podłączani są droga radiową do wybranych nadajników na terenie miasta i okolic. W przeciwieństwie do naszej konkurencji ze względu na ograniczenia technologii bezprzewodowej nie dajemy maksymalnych prędkości i wyższego abonamentu, aby każdy klient mógł korzystać z mniejszej ale stałej prędkość i odbierać dobrej jakości sygnał Internetowy.

Należy pamiętać, że nie zawsze wykorzystamy reklamowaną prędkość 300Mbps, 600Mbps, bez odpowiedniego sprzętu. Większość serwisów stosuje ograniczenia  pobieranych danych, co ogranicza wykorzystanie wyższych prędkości. Większość klientów posiada routery, komputery z łączem w standardzie 100Mbps. W rzeczywistości już łącze 50Mbps wystarcza na bezprzerwowe oglądanie filmów w rozdzielczości 4K z naszych ulubionych serwisów.

Na koniec ważna informacja dla klientów odbierających usługi Internetu –

O JAKOŚCI INTERNETU W GŁÓWNEJ MIERZE NIE ŚWIADCZY TO JAKIM MEDIUM JESTEŚMY PODŁĄCZENI, ALE TO JAKĄ JAKOŚĆ USŁUG DOSTARCZA USŁUGODAWCA!!!

MOŻNA WYWNIOSKOWAĆ DLACZEGO ŁĄCZE ŚWIATŁOWODOWE W NIEKTÓRYCH FIRMACH DZIAŁA CZASAMI WOLNIEJ NIŻ ŁĄCZE MIEDZIANE, A NAWET BEZPRZEWODOWE.